Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o podpowiedź
Cześć wszystkim, może ktoś mądry podpowie.
Poniżej sytuacja prawdziwa, daty są zmyślone ale nie chce mi się rzeczywistych sprawdzać na wyciągu bankowym.
Otóż mam w pewnym banku założoną lokatę, czasami na 30 dni, czasami na 60 dni, różnie, przy okazji mam tam konto bankowe ale służy głównie do wpłacania jakichś $ aby potem przelać je na lokatę.
1. 1-01-2018 mam na lokacie jakieś pieniądze i jakieś tam na koncie rozliczeniowym
2. Tego samego dnia robię zakupy w sklepie płacąc kartą (jak wiadomo często są księgowane z opóźnieniem)
3. Według wyciągu bankowego płatność za zakupy została zaksięgowana w banku 03-01-2018 i wtedy też powstał debet bo nie było tyle kasy na koncie rozliczeniowym (i to by się zgadzało, powstaje pytanie dlaczego mogłem zapłacić? Może dlatego że zbliżeniowo i nie przekroczyło kwoty 50 zł?)
4. 04-01-2018 kończy mi się lokata i pieniądze z niej wróciły na konto rozliczeniowe
5. Tego samego dnia czyli 04-01-2018 zakładam nową lokatę i na koncie rozliczeniowym zostało zero kasy

Dziś zaglądam na konto i mam tam minus jakąś kwotę plus odsetki do dnia dzisiejszego.
Nie jest to duża kwota, w sumie grosze, ale czy tak powinno być?
Moim zdaniem nie bo nawet jeśli powstał debet to według wyciągu bank miał okazję pobrać z automatu tą kasę w dniu 04-01-2018 kiedy na konto rozliczeniowe wpłynęła kasa z lokaty.
Mam rację czy nie?
Dopytuję bo chcę złożyć reklamację w banku ale przed tym chciałbym usłyszeć opinie innych, być może się mylę w swoich stwierdzeniach.
Dzięki za podpowiedzi.
Odpowiedz
do 50 zł transakcja mogła przejść offline czyli nie musiałeś mieć pieniędzy na koncie

3.01 na ror powstał debet (wykonałeś płatność nie mając pokrycia na rachunku), skoro 4.01 na rachunek wpłynęły środki z lokaty to ten debet został pokryty, założyłeś lokatę 4.01, ale bank zaksięgował odsetki od niedozwolonego debetu (za okres 1.01 do 4.01) dopiero na koniec miesiąca

jak dla mnie wszystko jest ok, w jakim celu chcesz złożyć reklamację? lepiej sprawdź czy na raporcie z BIK nie masz tego niedozwolonego debetu, jeżeli tak to jak będziesz miał częściej takie akcje to punktacja spadnie i będziesz mógł mieć problem z uzyskaniem kredytu w przyszłości...

ps
a na przyszłość wystąp o zgodę na debet (limit w ror) lub płać KK

Blog finansowy: Finansowe wariacje

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz
Jeśli by było tak jak piszesz to by było ok.
Chodzi o to że jak wpłynęły środki z lokaty to bank nie pobrał z nich kasy na pokrycie debetu, ja nie zauważyłem nawet że on jest i znowu przelałem kasę z konta na lokatę.
Więc debet wisiał do wczoraj gdzie go spłaciłem z innego konta.
Dlatego chcę złożyć reklamację bo uważam że jak wpłynęły środki z lokaty to tego dnia powinien być pokryty debet, a tak się nie stało.
Trochę mnie przestraszyłeś z tym BIK, co prawda nie zamierzam na razie brać kredytów ale nigdy nie wiadomo jak w przyszłości.
Limitu tam nie potrzebuję, ogólnie to nawet nie używam tamtej karty do zakupów, wtedy to była jednorazowa akcja bo akurat miałem tą kartę przy sobie, a na co dzień to leży w szufladzie nie używana.
Odpowiedz
to lepiej złóż reklamację i daj znać co z tego wyszło

jak uznają to poproś o usunięcie wpisu w BIK, banki widzą historię do 5 lat wstecz, niby pierdoła, ale kiedyś może się okazać, że jednak była to ważna sprawa...

Blog finansowy: Finansowe wariacje

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości