Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profi Credit
Może ktoś z Was wie czy Profi Credit przy staraniu się o pożyczkę dzwoni do pracodawcy? Zastanawiam się nad pożyczką u nich ale nie chciałbym aby wydzwaniali do pracy.
Odpowiedz
dzwonią + pracodawca musi podpisać dokument, że jeżeli nie będziesz spłacał to zgadzają się na bezpośrednie potrącenie z wynagrodzenia

dlaczego akurat PC? gorszej opcji nie było?

Blog finansowy: Finansowe wariacje

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz
Według mojej wiedzy podpisanie przez pracodawcę dokumentu o potrąceniu wynagrodzenia nie jest zgodne z prawem (który pracodawca podpisze?).
Na coś takiego musi się zgodzić pracownik.
Potrzebujesz pożyczki ? Szybka pożyczka
Poradnik o czyszczeniu BIK www.poradnik-bik.pl
Ponad 30 pożyczek KLIKNIJ TU

Odpowiedz
ale pracownicy potrafią się na wszystko zgodzić, aby dostać kasę

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Odpowiedz
Masz rację.Ale w świetle prawa nawet taka zgoda pracownika nie jest wiążąca.Zająć wynagrodzenie może tylko komornik, gdzieś czytałem o tym że nawet jak pracownik się zgodzi to pracodawca nie ma prawa wynagrodzenia przelać na konto firmy XXXXX tytułem potrącenia.
Dziś mi się nie chce ale jutro poszukam i dam znać bo zapadł jakiś wyrok sądowy w podobnej sprawie.

Odpowiedz
Pracownik może taką zgodę na potrącanie podpisać, nie ma problemu.Tylko że może ją w każdej chwili odwołać i nie potrzebuje na to zgody wierzyciela.Pisze po prostu do pracodawcy: Od dziś odwołuję zgodę na potrącanie z mojego wynagrodzenia kwoty XXXX na rzecz firmy XXXXX.Tak w uproszczeniu.
I od chwili otrzymania takiego pisma pracodawca ma obowiązek wypłacić całość wynagrodzenia pracownikowi.
Chyba że tak jak pisał admin zajęcie jest przez komornika, w innym przypadku tylko pracownik ma prawo rozporządzać swoją wypłatą.
Odpowiedz
Ada_1 dokładnie o to mi chodziło co napisałaś że pracownik może taką zgodę wyrazić ale może też ją w każdej chwili odwołać.

Odpowiedz
I do niedawna, jeden ze sporych banków, również miał taki zapis na zaświadczeniu o zarobkach. Niektórych klientów to dość skutecznie odstraszało...

Odpowiedz
Pod poniższym linkiem jest to dość jasno wyjaśnione przez kancelarię prawną.Wynika z tego że w niektórych przypadkach nawet jak pracodawca coś potrąci to się naraża na pozew sądowy pracownika o zwrot potrąconych kwot.
http://www.kancelaria-bieleccy.pl/pl/pub...jego-zgoda

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości