Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie hipoteka
Cześć
Mam pewien problem, a może nie problem, a pytanie.
Jestem właścicielką mieszkania, a teraz chcę kupić dom, jednak sytuacja wygląda tak:
- Mieszkanie o którym piszę było częściowo finansowane z kredytu, pozostało obecnie do spłaty ok 100 tyś zł
- Na dom który chcę kupić brakuje mi obecnie ok 200 tyś złotych i tyle chciałabym skredytować dodatkowo, wkład własny ok. trzysta tysięcy jestem w stanie udzwignąć, maksymalnie 400 tysięcy też jakoś bym zorganizowała.
Problem polega na tym iż dostaję wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji w zarządzie spółki, a jak wiadomo banki dość nieufnie podchodzą do tych tematów.
Jakbym sprzedała mieszkanie = spłaciłabym resztę kredytu plus dołożyła ze swojej kasy i jeszcze by zostało.Nie chcę tego robić ponieważ to mieszkanie chcę potraktować jako inwestycję, ewentualnie przekazać synowi.
Moje dochody z tytułu pełnienia funkcji w zarządzie są bardzo nieregularne, raz jest to 2000 zł, a czasem 50000 zł w miesiącu.
I to jest największy problem, banki podchodzą nieufnie do takich wynagrodzeń.
Jakieś podpowiedzi?
Odpowiedz
Wypełnij schemat, za mało danych, aby cokolwiek doradzić:

https://forum.wnet-pozyczka.pl/thread-22.html

Blog finansowy: Finansowe wariacje

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz
Poniżej odpowiedzi:
WNIOSKOWANA KWOTA KREDYTU (cel: nieruchomość + np. wykończenie/remont) - 200 tyś złotych.
WARTOŚĆ ZABEZPIECZENIA (obecna lub docelowa) - nie bardzo rozumiem, jeśli chodzi o to ile dom który chcę kupić to ok. pół miliona.
WKŁAD WŁASNY (wartościowo, min. to 10%) - 300 - 400 tysięcy, chętniej niższa kwota.
OKRES KREDYTOWANIA - nie mam pojęcia, zależy od wysokości rat ale żeby nie rzucać się z motyką na słońce pewnie 10 lat
RODZAJ NIERUCHOMOŚCI (rynek pierwotny/; dom/mieszkanie/działka) - dom z działką
METRAŻ I LOKALIZACJA (miejscowość/powiat) - dom 90 mkw powierzchni użytkowej, miejscowość Lublin
ZAAWANSOWANIE INWESTYCJI (gotowe/w budowie) - Gotowe do zamieszkania
LICZBA OSÓB W GOSP. DOMOWYM - 2
WIEK KREDYTOBIORCÓW - 32 lata
BAZY (BIK, KRD itp...jeżeli są wpisy to jakie i za co?) - nie ma negatywnych wpisów, terminowo spłacam inny kredyt hipoteczny, do spłaty pozostało ok 100 tyś.
OBECNE ZOBOWIĄZANIA (rata kredytu/wysokość limitu w koncie/karty kredytowej) - rata kredytu hipotecznego 1100 zł, limit w koncie 30 tyś. (nigdy nie korzystałam)
DOCHÓD NETTO i WALUTA (za ostatnie 3 m-ce) + z jakiego tytułu (umowa o pracę/umowa zlecenie/działalność itp...) - dochód z tytułu pełnienia funkcji w zarządzie sp. z o.o. ustalany na podstawie walnego zgromadzenia wspólników,w złotówkach,za ostatnie 3 miesiące odpowiednio: lipiec 8 tyś, sierpień 20 tyś, wrzesień 2 tyś.
OD KIEDY i EW. DO KIEDY OBECNY DOCHÓD? - od stycznia 2014 roku
GŁÓWNE KONTO BANKOWE (na które wpływa dochód) - Mbank
INNE WAŻNE INFORMACJE (o których myślisz, że mogą być istotne dla procesu kredytowego)
Wysokość dochodu jest nieregularna, czasem mniej, czasem więcej.Nikt mi nie wystawi zaświadczenia że będzie to np. 10 tyś miesięcznie bo z tytułu jaki otrzymuję dochód jest to po prostu nie możliwe.
Poprzedni kredyt hipoteczny jest obsługiwany terminowo, bez żadnych opóźnień.Jeśli to ważne zaciągnięty w banku spółdzielczym.
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji proszę pisać.
Pozdrawiam
Ada
Odpowiedz
kim jest druga osoba w gosp. domowym? czy ma jakiś dochód?

kiedy nastąpiło powołanie na stanowisko członka zarządu spółki? co było wcześniej? jaki dochód netto na PIT za 2016 r.

od kiedy istnieje ta spółka z o.o.?
jak wyglądają jej wyniki finansowe?
kwestie dotyczące spółki są w tym wypadku kluczowe, wypłaciłem w lipcu członka zarządu, ale bank BARDZO dokładnie prześwietlił finanse tej spółki

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Odpowiedz
Druga osoba w gospodarstwie domowym nie ma dochodu, niepełnoletni syn.
Powołanie było z chwilą powstania spółki czyli styczeń 2014 roku.
Dochód netto za poprzedni rok na PIT to 96 tysięcy (z jakimiś groszami).
Jeśli chodzi o wyniki finansowe spółki obroty są coraz większe, jednak spółka wykazuje małe dochody (min. ze względu na comiesięczne wypłaty dla członków zarządu), nie ma żadnych zadłużeń, wszelkie podatki płacone przed terminem.Zobowiązania spółki nie przekraczają 10 tyś złotych i nie są przeterminowane.
No właśnie dlatego wcześniej pisałam że tu jest problem bo na ten tytuł wynagrodzenia niezbyt przychylnie banki patrzą.W praktyce jakby była to umowa o pracę pewnie nie miałabym żadnego problemu.
Acha pytałeś co było wcześniej, wcześniej pracowałam w 2 firmach, w każdej na 1/2 etatu z wynagrodzeniem łącznym około 3 tyś złotych miesięcznie.
Teraz też mam umowę o pracę na czas nieokreślony, ale nie ma co o niej wspominać bo jest to 1/10 etatu z najniższą krajową.
Odpowiedz
czyli na członka zarządu zostałaś powołana ponad 3 lata temu, jaka to branża?

z tym dochodem nie ma jakiegoś większego problemu, banki wymagają jedynie innych dokumentów niż przy UoP (papiery spółki, KRS, uchwałę dot. powołania, bilanse, RZiS itp...)
generalnie spółka musi być w dobrej kondycji finansowej

rozpisz dochód (z funkcji członka zarządu) za ostatnie 12 m-cy, zakładam, że wynagrodzenie z tej spółki otrzymujesz od momentu powołania?
spółka istnieje dość długo (to plus), nie ma strat (plus), PIT masz dobry oraz spory wkład własny (to też na plus)

z czego wynika wysokość wynagrodzenia, które otrzymujesz? 8 i 20 tys. ok, ale 2000 zł to już bardzo niedużo....

Odpowiedz
Tak wynagrodzenie otrzymuję od momentu powołania, ale pierwsze 3-4 miesiące to były jakieś śmieszne kwoty.Dochód za ostatnie 12 miesięcy rozpiszę jutro, powiem szczerze że nie chce mi się o tej godzinie grzebać w wyciągach bankowych. Na pewno jest wyższy niż za poprzedni rok.
A wysokość wynagrodzenia wynika z tego że raz w miesiącu jest zgromadzenie wspólników którzy decydują na co przekazać kasę którą ma spółka.Jeśli są potrzebne jakieś inwestycje = kasa idzie na inwestycje spółki = mało zostaje na ewentualne wypłaty dla członków zarządu.
Odpowiedz
analityk nie będzie sprawdzał wszystkich wpływów za całe 3 lata, 12 m-cy wystarczy wstecz wystarczy, podaj tylko te dane

w jakiej branży spółka działa?

prognoza: kiedy otrzymasz "wynagrodzenie" w październiku i jakiej kwoty się spodziewasz?

wrócimy do tematu jutro, temat ma sporo plusów i źródło dochodu nie powinno być problemem, banki akceptują naprawdę dochody z różnych źródeł, to oczywiste, że nie każdy klient ma umowę o pracę...

Odpowiedz
Branża to reklama, a dokładnie PKD 73.11.Z
W październiku otrzymam wynagrodzenie pod koniec miesiąca i spodziewam się kwoty ok 15 tysięcy.
Z tematem mi się bardzo nie spieszy, mam ten plus że właściciel domu który chcę kupić to kolega i jemu ze sprzedażą też się nie spieszy że musi być na już.
Odpowiedz
OK, proszę podać kwoty ostatnich wynagrodzeń. Sprawdzę jak to wygląda i wtedy będziemy się mogli skupić na nieruchomości.

Czy ma Pani może symbol KW dla tej nieruchomości? Czy była robiona jakaś wycena?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości