Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta bankomatowa pre-paid
#1
Witam
Ktoś orientuje się czy jeszcze jakiś bank oferuje takie karty? Ale bez podpisywania umowy.Kiedyś oferował takie BZWB ale się wycofał.Może być w zagranicznym banku.
Odpowiedz
#2
Nie pamiętam dokładnie ale chyba już z 2 lata temu Komisja Nadzoru Finansowego (w porozumieniu z bankami zresztą) uznała ze anonimowa karta przedpłacona nie może być uznawana za pieniądz elektroniczny i tym samym znikły oferty kart pre-paid bez umowy z Polskich banków.
Jednak zagraniczne firmy nie muszą stosować się do zaleceń KNF więc są jakieś oferty, ale nie wiem jak przebiega tam zawarcie umowy, ani tym bardziej bezpieczeństwo pieniędzy wpłaconych na taką kartę.
Odpowiedz
#3
Polecam kartę ViaBuy (kliknij aby zobaczyć więcej), co prawda bez weryfikacji tożsamości są dostępne do wpłaty dość niskie kwoty ale może dla niektórych wystarczą.
Odpowiedz
#4
A jak się weryfikuje tożsamość? I czy ta karta pre-paid to na prawdę zabezpieczenie przed komornikiem?
Odpowiedz
#5
Weryfikacja tożsamości jest poprzez wysłanie zdjęcia dowodu osobistego.Natomiast jeśli chodzi o zabezpieczenie przed komornikiem to firma deklaruje iż:
,,Jedną z zalet karty VIABUY Prepaid Mastercard jest skuteczna ochrona przed wierzycielami, zajęciem konta lub ryzykiem zajęcia konta.Dzięki rozdzieleniu karty VIABUY Prepaid Mastercard od zajętego konta i objęciu konta karty brytyjskim systemem nadzoru finansowego,środki na Twojej karcie VIABUY Prepaid Mastercard podlegają optymalnej ochronie.,,
Odpowiedz
#6
A co oznacza karta bankomatowa pre-paid? Działa ona tak jak karta kredytowa? Jakie dokumenty trzeba przedstawić aby ją otrzymać? I co oznacza ta ochrona przed komornikiem? Czy oznacza to że pieniędzy na karcie nie może zając komornik?
Odpowiedz
#7
(01-04-2020, 16:21 PM)Marcysia napisał(a): A co oznacza karta bankomatowa pre-paid? Działa ona tak jak karta kredytowa? Jakie dokumenty trzeba przedstawić aby ją otrzymać? I co oznacza ta ochrona przed komornikiem? Czy oznacza to że pieniędzy na karcie nie może zając komornik?

Ale pytań.Więc kolejno.
1. Karta bankomatowa pre-paid to coś podobnego jak pre-paid w komórce.Wpłacasz kasę i masz, korzystasz do limitu który jest na karcie.
2. Nie nie działa jak karta kredytowa, trzeba na nią najpierw zrobić wpłatę.
3. Żadnych dokumentów nie trzeba przedstawiać. Do określonego limitu nie trzeba nawet dokumentu potwierdzającego tożsamość.
4. Ochrona przed komornikiem oznacza że komornik nam nie zajmie pieniędzy które są na karcie.
5. Tak dokładnie to co powyżej, komornik nie zajmie pieniędzy które są wpłacone na tą kartę.
Więcej info KLIKNIJ TU
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości