Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipoteka - problem
Witam
Mam mały problem, otóż posiadam kredyt hipoteczny na mieszkanie.Większość spłacona, zostało ok. 100 tyś., chciałabym to mieszkanie sprzedać.Istnieje jakiś sposób aby sprzedać za np. 350tyś złotych, część od kupującego idzie do mnie, a pozostała kwota na spłatę reszty w banku?
Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej informacji na ten temat.
Odpowiedz
Nie znam się na kredytach hipotecznych dobrze ale wydaje mi się że najpierw trzeba spłacić zaległą kwotę kredytu, a dopiero potem myśleć o sprzedaży.
Odpowiedz
to może umówmy się że jak nie wiem/wydaje mi się to nie udzielamy odp, ok?

tak, możesz sprzedać to mieszkanie, przykład:

mieszkanie sprzedajesz za 350kzł, zostało 100kzł kredytu
musisz dać kupującemu zaświadczenie z banku dot. warunków zwolnienia hipoteki, będzie tam info jaka kwota musi trafić na konto, aby kredyt został spłacony
w ww. wypadku 100kzł na spłatę kredytu i 250kzł na konto wskazane przez zbywcę

nie ma znaczenia czy kupujący płaci gotówką czy kupuje na kredyt

jeżeli masz jakieś szczegółowe pytania to daj znać

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Odpowiedz
Super, o taką odpowiedź mi chodziło.Jeżeli nie ma problemu ze sprzedażą to bardzo dobra wiadomość dla mnie.
Odpowiedz
Pamiętaj, że kupujący NIE MOŻE przejąć Twojego kredytu - musi się starać o własny. Aby akcja się udała kwota kapitału do spłaty musi być niższa niż wartość transakcji. W przeciwnym wypadku kupujący jeszcze musi dopłacić, aby sprzedać takie mieszkanie.

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva. Żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Odpowiedz
Opiszę jeszcze raz dokładniej:
- Wartość mieszkania ok 350 tyś zł na wolnym rynku, tak aby szybko kupca znaleźć, bo szukając powoli większa.
- Kwota kredytu była o wiele niższa bo wkład własny był ok. 170 tyś złotych.
- Na obecną chwilę z kredytu zostało ok 100 tyś złotych do spłacenia, a więc w przybliżeniu 1/4 realnej wartości mieszkania.
Chcę sprzedać mieszkanie w układzie że kupujący spłaca resztę kredytu, a to co zostanie od kwoty sprzedaży dostaję ja po odliczeniu kredytu.
Dobrze teraz wyjaśniłam?
Odpowiedz
tak, to powodzenia w szukaniu kupującego :-)

Odpowiedz
Nie ma żadnego problemu w sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką.Troszkę więcej papierologi, tylko tyle.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości