Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczka vs Kredyt
Question 
To jest mój pierwszy posty, wiec witam wszystkich pozostałych uczestników forum Smile

Może to dziwnie i lamerko zabrzmi moje pytanie, ale jaka jest różnica między:  Kredytem a Pożyczką 

Huh

Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-22-2017, 10:14 AM)zaciekawiony napisał(a): To jest mój pierwszy posty, wiec witam wszystkich pozostałych uczestników forum Smile

Może to dziwnie i lamerko zabrzmi moje pytanie, ale jaka jest różnica między:  Kredytem a Pożyczką 

Huh

Pozdrawiam

Główna różnica jest taka że kredytów mogą udzielać tylko banki, a pożyczek także firmy pozabankowe.
Potrzebujesz pożyczki ? Szybka pożyczka
Poradnik o czyszczeniu BIK www.poradnik-bik.pl
Ponad 30 pożyczek KLIKNIJ TU

Odpowiedz
Myslalem, że jest to troche "glebszy" temat nomenklaturalny niz tylko to  Cool
Odpowiedz
Tak + kredyty są regulowane przez prawo bankowe a pożyczki przez kodeks cywilny.

Kredyt zawsze wiąże się z wynagrodzeniem (oprocentowanie), natomiast pożyczka może być również bezpłatna.

Blog finansowy: Finansowe wariacje

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz
Czy na pewno bezpłatna? W raiffeisen dostałem pozyczkę niewielką bo 4 tys. Zerowe oprocentowanie ale musiałem zapłacić prowizję. niewielką bo tylko 120zł ale zawsze. Zapomnijmy więc o bezpłatnych pożyczkach bo banki muszę z czegoś żyć a parabanki tym bardziej.
Odpowiedz
jeżeli zapłaciłeś prowizję to RRSO nie wyniosło 0% i co do zasady banki udzielają kredytów, które nie są bezpłatne, a nie pożyczek

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Odpowiedz
Ludzie nie patrzą na RRSO.Jak usłyszą że oprocentowanie zerowe to myślą że za darmo pożyczka/kredyt.
Odpowiedz
pomyśl logicznie: czy bank jest organizacją charytatywną?

Odpowiedz
Ja to wiem że nie jest.Napisałem jak ludzie myślą.Prosty przykład Vivusa, przychodzi do biura klient dostaje pożyczkę (a że pierwsza to za darmo), spłaca ją.Za jakiś czas przychodzi drugi raz i często kończy się awanturą że chcemy go oszukać bo za pierwszą nic nie zapłacił, a teraz chcemy dodatkowe koszta.
Odpowiedz
Kiedyś lata temu jak prowadziłem biuro z pożyczkami pozabankowymi to takie awantury były na porządku dziennym.Albo telefon co 15 minut że jeszcze kasy na koncie z pożyczki nie ma, a wtedy szybkie przelewy nie były normą, zazwyczaj kasa była na drugi dzień.
Potrzebujesz pożyczki ? Szybka pożyczka
Poradnik o czyszczeniu BIK www.poradnik-bik.pl
Ponad 30 pożyczek KLIKNIJ TU

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości