Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczki prywatne
Rozmawiałem kiedyś z prezesem firmy udzielającej pożyczek i stwierdził że nawet udzielając emerytom trzeba zachować ostrożność.Teoretycznie emeryt idealny klient bo jak nie płaci to komornik mu zajmuje emeryturę.
A w praktyce okazuje się że już jest taka kolejka komorników iż pożyczkobiorca musiałby żyć 200 lat.
Potrzebujesz pożyczki ? Sprawdź: Szybka pożyczka bez zbędnych formalności
Odpowiedz
Przyszedł do mnie kiedyś klient i powiedział, że bierze ile dadzą kasy na dowolnych warunkach, zgadza się na wszelkie koszty...

Być może jego desperacja wynikała z tego, że miał już 19 komorników i kilku więcej już mu nie robiło żadnej różnicy ;-)

Blog finansowy: www.finansowewariacje.blox.pl

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Zainteresowanych zapraszam na forum oraz na priva.
Odpowiedz
Kiedyś miałem stacjonarne biuro pośrednictwa kredytowego (pożyczki pozabankowe). zazwyczaj klienci którzy przychodzili nie pytali o koszty, a ile dostanę?
Nie liczyło się dla nich nic po za tym aby dostać kasę, niektórzy by nawet cyrograf podpisali.
Odpowiedz
Trzeba sobie uświadomić że nikt nie udzieli pożyczki nie mając choć cienia pewności że ją w jakiś sposób odzyska.
Odpowiedz
ale klienci są innego zdania: "o co chodzi, przecież oddam!" i zwykle oddać się nie udawało...

kredyty hipoteczne i gotówkowe. Profesjonalna i bezpłatna pomoc w przeprowadzeniu procesu kredytowego.
Odpowiedz
A jak często są zdziwieni dlaczego odmowa.
Ale jednej z ciekawostek nie zapomnę do końca życia.Młoda dziewczyna przyszła do biura kredytowego i chciała dość sporą kwotę, nie pamiętam już jaką.Dostała wstępną zgodę, ale że kwota była spora potrzebne było zaświadczenie o zarobkach więc obiecała przyjść następnego dnia.No i przyszła, a na zaświadczeniu było iż zarabia w okolicach 8000 tyś netto jako fryzjerka, czego oczywiście właścicielka zakładu fryzjerskiego nie potwierdziła i powiadomiła policję.
Okazało się że pracownica zwinęła jej pieczątkę i podrobiła podpis.
Ale najśmieszniejsze w sytuacji jest to że na podstawie zarobków które faktycznie miała też prawdopodobnie dostała by kwotę której potrzebowała.
Odpowiedz
8 milionów złotych miesięcznie zarabiała? chyba coś pomieszałeś, 8000 zł dla dobrego fryzjera to nie jest jakaś mega kwota

Odpowiedz
Nie 8 milionów, a 8 tyś, mój błąd.Tak taka kwota dla dobrego fryzjera jest do zarobienia, ale to było ok 10 lat temu, a dwa że nie był to jakiś mega salon fryzjerski, a malutki zakład z 2 stanowiskami.Właścicielka wtedy stwierdziła że na prawdę pracownica zarabia coś ok 2 tyś złotych co na tamte czasy i tak nie było źle.
Odpowiedz
Fałszywe zaświadczenia kiedyś były normą.Zdarzało się też często że przy pożyczce na oświadczenie klient oświadczał że zarabia tyle i tyle, w takim i takim zakładzie.A po telefonie okazywało się że nikt tam kogoś takiego nie zna.
Odpowiedz
głupota ludzka nie zna granic, dla mnie groźniejsi byli ci, którzy oświadczali, że pracują w miejscu X i zarabiają Y, numer tel. do "znajomego" który wszystko potwierdzał, ale wystarczyło znaleźć tel. bezpośrednio do firmy i bywało różnie

dlatego, wg mnie, kredyt na oświadczenie TYLKO od instytucji, która zna wnioskodawcę, bo np. wpływa tam wynagrodzenie...to takie minimum, bo gość przecież może być na wypowiedzeniu

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości