Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można samemu wyczyścić BIK?
#11
Czyli dobrze rozumuję że czasem jakiś wpis da się usunąć z BIK, a czasem żeby się waliło i paliło nie da się nic zrobić?
Odpowiedz
#12
Dobrze rozumujesz. Wszystko zależy od sytuacji.
Odpowiedz
#13
Ta możliwe, na pewno. Mój mąż miał niedozwolony debet w koncie. Zapomniał zamknąć nieużywane konto i opłaty sobie leciały, jak się dowiedział spłacił wszystko, zamknął konto, a następnie za pomocą jakieś firmy wystosował pismo do banku o usunięcie informacji w BIK. Bank powiedział nie, dopiero po 5 latach.

Do 5 lat brakuje jeszcze dwa, a w raporcie BIK widać ok 200 zł ze statusem odzyskany.
Odpowiedz
#14
Jeśli opóźnienie przekroczyło 60 dni i bank poinformował o zamiarze przekazania tych informacji do BIK to niestety, ale ma prawo odmówić usunięcia wpisu. Bo trzeba pamiętać że to nie BIK usuwa wpis, a bank który go zamieścił.
Odpowiedz
#15
A jeśli minęło te 5 lat o którym tu czytam to gdzie się pisze pismo? Do banku czy do BIK ?
Odpowiedz
#16
Zawsze się pisze do instytucji która umieściła wpis, czyli np. do banku.
Odpowiedz
#17
aż 5 lat.. no nie powiem troche kijowo
Odpowiedz
#18
Tak na prawdę wykreślenie z BIK to nie jest wcale taka ciężka sprawa. O tym jak tego dokonać dowiesz się z portalu Spirala Zadłużenia. Mam nadzieję, że uda Ci się szybko pozbyć się tego utrudniającego życie problemu.
Odpowiedz
#19
Najlepiej pilnować swoich finansów i nie dopuścić do wpisu
Odpowiedz
#20
(04-29-2019, 14:37 PM)sylwek07 napisał(a): Najlepiej pilnować swoich finansów i nie dopuścić do wpisu

Racja, są jednak sytuacje, że po wzięciu chwilówki wydarzy się coś niespodziewanego. Wiele firm oferuje pożyczki od 18 lat, co juz na starcie może ryzykować negatywnym wpisem w BIK. Każdy z nas (albo większość) miała kiedyś 18 lat i może potwierdzić, że z biegiem czasu człowiek dopiero uczy się zarządzać pieniędzmi. Każdemu może zdarzyć się potkniecie, niestety musi minąć 5 lat zanim będziemy mogli zatrzeć ślady.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości